Organizacje

1 DRUŻYNA HARCERSKA 

IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

Szanowni rodzice, drodzy uczniowie!

Zapraszamy do rozpoczęcia wspaniałej, niezapomnianej przygody, która czeka na każdego ucznia i uczennicę klas od 4 do 6!

Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją działającą już od ponad 100 lat!

1 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki należy do grona najstarszych drużyn w kraju (w 2016 r. obchodziła swoje 100 urodziny). Zbiórki, obozy, biwaki, wycieczki są niepowtarzalna okazją do przeżywania niesamowitych przygód, które na trwałe zapisują się w pamięci. Nasza organizacja wspiera wszechstronny rozwój młodych ludzi, kształtuje charakter przez stawianie wyzwań, upowszechnia ekologiczne i patriotyczne postawy, uczy odpowiedzialnego i samodzielnego postępowania oraz zachowania zgodnego z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim.

Co zrobić aby wstąpić w nasze szeregi?

Nic trudnego! Wystarczy przyjść na zbiórki drużyny, które odbywają się w każdy piątek o 17:00 (spotykamy się na boisku szkolnym, zbiórka trwa około 1,5 h).

 

Kontakt z drużynowym:

tel. kom: 603 054 896

e-mail: dawidbinek18@gmail.com

 

Czuwaj!

Drużynowy
pwd. Dawid Binek

10 GROMADA ZUCHOWA

JAGODOWE SMERFY”

Szanowni Państwo!

W szkole, do której uczęszcza Państwa dziecko od kilku lat działa 10 Gromada Zuchowa „Jagodowe Smerfy”.

Na naszych zbiórkach dziecko będzie miało okazję wcielić się w aktora, wyruszyć na wyprawę do lasu, by spotkać elfy, bawić się z Indianami i Eskimosami, czy gonić kangury w Australii. Staramy się sprawić, aby wszystkie dzieci w naszej gromadzie były dzielnymi, zaradnymi i chętnymi do pracy i zabawy zuchami. Zamierzamy nauczyć ich podstawowych umiejętności dotyczących różnych technik harcerskich, ale także samodzielności i umiejętności pracy w grupie. W trakcie roku szkolnego Państwa dzieci zdobędą chusty gromady, znaczek zucha, może i nawet zuchowe gwiazdki i sprawności, złożą obietnicę zuchową, a także wyjadą na niejeden biwak. Jeżeli chcą Państwo, by dziecko miało możliwość przeżycia zuchowej przygody, by być może w kolejnych latach stać się harcerzem, przyślijcie je na naszą zbiórkę.

Bardzo proszę o wcześniejszy kontakt z drużynowym:

 e-mail: arek.glodek166@gmail.com lub tel. kom. 795 539 861.

Nasze zuchowe spotkania, na które zapraszamy każde dziecko z klasy 1-3, odbywają się w środy w godzinach –  16: 15 – 17:45 w sali nr 7. Prowadzone są przez drużynowego: Arkadiusza Głodka, któremu w pracy pomagają druhny: Maja Sobczak, Alicja Paprocka, Anna Orzechowska, Julia Wietecka, a także druh Antoni Grząka.

Czuj!

Drużynowy 10 Drużyny Zuchowej „Jagodowe Smerfy”

Arkadiusz Głodek