2024-06-04

Uczniowie z Niemiec w Szkole Podstawowej nr 6

Uczniowie z Niemiec w Szkole Podstawowej nr 6

     W tym tygodniu gościmy w naszej szkole grupę 15 uczniów i 2 nauczycieli z niemieckiej szkoły Albinus-Gemeinschaftsschule in Lauenburg an der Elbe, z którą współpracujemy od dwóch lat. Uczniowie z Niemiec oraz 15 uczniów z klas siódmych i ósmych naszej szkoły realizują w ramach programu Erasmus+ wspólny projekt dotyczący demokracji, kompetencji międzykulturowych i wielonarodowej Europy. 

Pierwszy dzień pobytu uczniów z Niemiec w Szkole Podstawowej nr 6 minął na zabawach integracyjnych, prezentacjach i kwizach dotyczących Niemiec i Polski oraz przygotowaniu wspólnych plakatów dotyczących demokracji i wielokulturowej Europy. Uczniowie zostali tez oprowadzeni po szkole, a po południu poznali najważniejsze zabytki Ostrowa Wielkopolskiego. 

Na następne dni zaplanowane są wspólne wyjazdy do Lewkowa, Gołuchowa, Antonina i Wrocławia. Dużą atrakcją dla naszych gości będą warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie będą lepić tradycyjne polskie pierogi. Nie zabraknie też wspólnych aktywności w Parku Przygód Piaski-Szczygliczka.

Komentarz: Grzegorz Kaszewski

Zdjęcia: Grzegorz Kaszewski